ZABIEGI LIFTUJĄCE

  fale radiowe twarz, szyja, dekolt

Zabieg z użyciem fal radiowych (RF) to jedna z najlepszych metod nieinwazyjnych odmładzania skóry. Przy pomocy radiofrekwencji możemy osiągnąć podobny efekt, jakie dają nieprzyjemne zabiegi medycyny estetycznej.. Nie bez powodu nazywany "liftingiem bez skalpela" Skóra naświetlana jest wiązką fal radiowych, które docierają do jej wnętrz  zmieniają się w ciepło. Intensywne ogrzanie fibroplastów(nawet do 60 stopni) - komórek skóry zajmują się produkcja kalogenu i elastyny, oznaczając znaczne pobudzenie ich do aktywności.
Zabieg wykorzystywana na twarz, szyję wraz z dekoltem jak również na ciało. Z technicznego punktu widzenia fala radiowa to promieniowanie  o określonej oscylacji fal na sekundę.


Alternatywny zabieg kosmetyczny służący do wygładzenia zmarszczek są obiecujące i nie wymagają interwencji chirurgicznej. Nowa metoda jaka jest radiofrekwencja ma na celu łagodne bezbolesne usunięcie zmarszczek za pomocą fal radiowych.


Nowa metoda emitująca fale radiowe wytworzone przez prąd wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zmienia się w elektromagnetyczną, która dociera do tkanek , gdzie następuje ich podgrzanie przez wzbudzenie jonów. Zjawisko nazywa się diatermia. Diatermia czyli głębokie ogrzania oznacz, że ciepło wytworzone   wewnątrz tkanek . W skutek rozgrzania kolagen obecny w tkance kurczy się i napina górne warstwy skory. Fale radiowe pobudzają dalsza produkcję kalogenu , w efekcie skóra  wciągu kilku miesięcy staje się gładka i napięta.
Zabieg radiofrekwencji poleca sie szczególnie do niwelowania zmarszczek na twarzy - na policzkach, szyi , kurzych łapek, oraz w przypadku opadających powiek.


Stosując radioferekencję można również napiąć skórę na brzuchu, ramionach i nogach.

Wskazania do zabiegu:
- terapia odmładzajaca
- profilaktyka przeciw oznakom starzenia
- zmarszcki na czole, w okolicy oczu, w okolicy ust,na szyi
- zwiotczenie skóry 
- cellulit
- modelowanie sylwetki

Efekty po zastosowaniu fal radiowych:
- redukcja zmarszczek ( brzuzd , kurzych łapek, wokól ust, )
- zmniejszenie worków pod oczami
- poprawa konturu twazy (redukcja tzw "chomików" poprawa owalu twarzy
- poprawa kolorytu skóry
- ogólna poprawa kondycji skóry szyi i dłoni -dwa miejsca które najczęściej zdradzają nasz wiek
- wyszczuplenie i redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej
- redukcja cellitu
- redukcja zwiodczeń i ujędrnienie brzucha, ud, ramion, posladków
- "podnoszenia" i ujędrnianie pośladków 
- zmniejszenie blizn, rozstpow

Przeciwskazania do zabiegów:
- ciąża i okres karmienia
- nowotwory, guzki niewiadomego pochodzenia
- metalowe implanty w ciele, rozrusznik serca
- aktywne infekcje bakteryjne
- opryszczka
- nadciśnienie
- gorączka
- złote nici w miejscu poddanemu  zabiegowi
- botox w miejscu poddanemu zabiegowi


Zabieg najlepiej wykonać w serii uderzeniowej  jeden  raz w tygodniu w serii od 6-10 zabiegów.

  Zabieg fotonowy twarz, szyja, dekolt

Zabieg polega na emitowania światła o niskiej częstotliwości , które pobudza aktywność biologiczną komórek. Energia elektryczna doprowadzana do urządzenia jest konwertowana w energię elektromagnetyczną i uwalnia pod postacią fotonów. Wykorzystujemy w zabiegu terapię fotonową w połączeniu z falami radiowymi.  Ten rodzaj  oddziaływania można nazwać fotoregeneracją lub fotoodmładzanie skóry. Fototerapia wprowadza nowe możliwości wpływania na skórę  w zależności od aktualnej kondycji i towarzyszących dolegliwości. Leczenie skóry odbywa się za pomocą szerokiego spektrum kolorów, które odbierane są indywidualnie, w zależności od problemu skórnego celu, jaki pragniemy osiągnąć. 


Metoda ta pomaga likwidować oznaki starzenia się skóry,  redukuje nadwrażliwość, wspomaga wyrównywanie jej kolorytu, redukuje stany zapalne, zaczerwienienia i przebarwienia. Stanowi również istotny element w walce z namiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem. 


Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu natychmiast. Terapia przynosi efekty podobne do inwazyjnych zabiegów chirurgi plastycznej !!!!Efekty są zdumiewające. Zabieg gwarantuje szybkie widoczne rezultaty liftujące:

- redukcja zmarszczek i bruzd
- wypłacanie bruzd nosowo - wargowych
- wypłycanie lwiej zmarszczki
- wypłycanie bruzd na czole
- wypłycanie zmarszczek w okolicy oka "kurze łapki"
- poprawia kontur twarzy


Wskazania do terapii fotonowej:
- utrata elastyczności skóry
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Przeciwwskazania do zabiegu:
- nadwrażliwość na światło
- przyjmowanie leków światłouczulających
- ostre stany zapalne
- ostre choroby gorączkowe
- ciążą i okres karmienia 
- epilepsja
- choroby nowotworowe i guzki niewiadomego pochodzenia

Zabieg terapii fotonowej najlepiej wykonać w serii  zabiegowej 6-7 zabiegów w odstępie co 2 tygodnie. Pojedynczy zabieg trwa 1,5 godz.

  Mezoterapia bezigłowa (terapia fotonowa,fale radiowe, fale elektromagnetyczne)

Nowoczesna bezinwazyjna metoda w których transport substancji czynnych w głąb skóry właściwej umożliwią:
- pole elektryczne wykorzystujące zjawisko elektroporacji,
- fala ultradźwiękowa
 

Elektoporacja jest to proces zachodzący w błonie komórkowej pod wpływem wysokonapięciowych pól elektrycznych. Pod wpływem krótkotrwałego  działania pola elektrycznego następują odwracalne zmiany w strukturze błony komórkowej szczególnie w jej składnikach lipidowych.
 

Jest to proces bezpieczny, gdyż nie błon komórkowych a pozwala na wprowadzanie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych. Następuje także pobudzenie komórki do do pinocytozy. Jest to forma pochłaniania przez komórki substancji rozpuszczonych do swojego wnętrza( endocytza).Małe kropelki płynu zostają uwięzione w mikrofaradach błony komórkowej, z której odrywają się od strony cytoplazmy podczas, gdy pęcherzyki zmniejszają się stopniowo, aż w końcu zanikają.

Dzięki temu cząsteczki preparatu działają nawet po zakończeniu zabiegu średnio do 48 godz. W wyraźny sposób poprawia się regeneracja komórek. Skóra i tkana mięśniowa staje się dzięki temu zdrowsza i bardziej sprężysta. Ultradźwięki wpływają na zwiększenie wchłaniania preparatów kosmetycznych . 
 

Zabieg mezoterapii gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty zmarszczek i linii :
- wyraźne widoczne rezultaty liftujące 
- redukcja zmarszczek i bruzd
- wypłycanie bruzd nosowo-wargowych
- wypłycanie lwiej zmarszczki
- wypłycanie bruzd  na czole 
- wypłycanie zmarszczek w okolicy oka
- poprawienie kolorytu skóry
- poprawia kontur twarzy

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii:
- metalowe elementy w ciele
- choroby serca
- choroby żył
- stany zapalne skóry 

- epilepsja
- ciąża i okres karmienia
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych
- choroby nowotworowe i guzki niewiadomego pochodzenia
- infekcje bakteryjne
- przerwana ciągłość naskórka

Zabieg mezoterapii wykonujemy w odstępach 4-5 dniowych. 
Pojedynczy zabieg trwa 1,5 godz.

  Mezoterapia igłowa

To nowoczesne urządzenie które działanie oparte na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Mikroigiełki wnikają na głębokość 2mm, co dodakowo umożliwia aplikacje substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.


Dzięki mikro-nakłuwaniu pobudzamy naturalne procesy autoodnowy w skórze właściwej, czyli nadbudowy nowego kolagenu i elastyny  oraz tworzenia nowych naczyń krwionośnych , które odpowiadają za prawidłowe zaopatrzenie tkanek w substancje odżywcze.


Mezoterapia jest zabiegiem o bardzo szerokim spektrum działania . Zastosowanie serii mikronakłuć powoduje uruchomienie  regenerujących, które doskonale pomagają  zwalczyć efekt starzenia się skóry: zmarszczki, brak jędrności, czy utrata owalu twarzy. Blizny czy rozstępów również nie stanowią  którego mezoterapia nie mogła by rozwiązać. W połączeniu z odpowiednio dobranymi preparatami stanowi skuteczną broń w walce z wieloma innymi defektami.


Wskazania do zabiegu:

-zmarszczki mimiczne oraz głębokie bruzdy 
-pojędrnienie i lifting skóry
- trądzik oraz rozszerzone  pory
-worki i cienie pod oczami
- zagęszczenie skóry i jej głębokie nawilżenie
-indukcja syntezy i nadbudowa kolagenu
- blizny chirurgiczne i blizny potrądzikowe
-cellulit oraz rozstępy


Przeciwwskazania do zabiegu:

- nowotwory, hemoterapia, radioterapia
- stany wirusowe , bakteryjne, grzybicze skóry
- tendencje do blizn przerosłych
- skóra bardzo naczyniowa i trądzik różowaty
- przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych
- nieustabilizowana cukrzyca
- ciąża, karmienie piersią

- botox, wypełniacze ( 3 tygodnie po zabiegu)

Najlepiej wykonac 5 zabiegów w serii  zabieg możemy powtórz już po 5 dniach  w zależności od rodzju skóry . Po  zakończeniu serii zabieg podtrzymujący raz w miesiącu.

  Mezoterapia mikroigłowa wraz z falami radiowymi

Zabieg polegający na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy stymulacji kiludziesięcioma mikroigiełkami delikatnie nakłuwa naskórek skóry. Te mikro kłucia  pobudzjają i stymulują naskórek.. To powoduje że jego przepusczalnośc zwiększa się wilokrotnie. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się ujędrniona, zmarszczki mimiczne zaczynają sie redukować , a cały owal i kontur twarzy ulega zauważlanej poprawy. Zaletą tego zabiegu jest to że, skóra sama zaczyna produkować kalogen.
Jest szcególnie polecany do skóry dojrzalej  z wyrażnymi objawami starzenia. Efektem działania  wałeczka są mikrokanaliki  w wrastwie rogowej naskórka, które umożliwiają wniknięcie związków aktywnych w głąb skóry. Normalnie związki te pozostają w strefie naskórka, gdyż nie moiga wniknąc dalej i  dalej nie penetrują  skóry tak głęboko.
 Kolagen  w skórze po mikronakłuciach może wzrosnąć nawet o pnad 400%. Wytwarzanie kalogenu poprzez pobudzenie fibroblasty ( to komórki skóry właściwej  odpowiedzialnej za produkcję kolagenu i elestyny czyli włókien zpewnijących elastyczność w skórze zachodzi jeszcze kilka miesięcy po mikronakłuciach.

Rezultaty stosowania dermorollera:
- modeluje twarz i sylwetkę
- redukuje cellulit
- pomaga odbudować napięcie skóry 
- wygładza zmarszczki głębokie a drobne niweluje 
- podnosi skórę wokół powiek 
- wspomaga leczenie trądziku 
- przeciwdziała wypada włosów 

Przeciwwskazania do zabiegu:
- choroby nowotworowe
- choroby związane z układem krążenia
- cukrzyca
- żółtaczka
- epilepsja
- stany zapalne skóry
- czynny tradzik ropny
- opryszczka
-cera naczyniowa
- ciąża karmienie piersią

Zaleca się  wykonywanie cyklu zabiegów jeden raz w tygodniu przez 6 tygodni. Zabiegi podrztymujące jeden raz w miesiącu.

Zabieg z użyciem fal radiowych (RF) to jedna z najlepszych metod nieinwazyjnych odmładzania skóry. Przy pomocy radiofrekwencji możemy osiągnąć podobny efekt, jakie dają nieprzyjemne zabiegi medycyny estetycznej.. Nie bez powodu nazywany "liftingiem bez skalpela"Skóra naśiwtlana jest wiązką fal radiowych, które docierają do jej wnętrz  zmieniają się w ciepło. Intensywne ogrzanie fibroplastów(nawet do 60 stopni) - komórek skóry zajmują się produkcja kalogenu i elastyny, oznaczając znaczne pobudzenie ich do aktywności.
Zabieg wykorzystywana na twarz, szyję wraz z dekoltem jak również na ciało. Z technicznego punktu widzenia fala radiowa to promieniowanie  o określonej oscylacji fal na sekundę. Alternatywny zabieg kosmetyczny służący do wygładzenia zmarszczek są obiecujące i nie wymagają interwencji chirurgicznej. Nowa metoda jaka jest radiofrekwencja ma na celu łagodne bezbolesne usunięcie zmarszczek za pomocą fal radiowych.

Nowa metoda emitująca fale radiowe wytworzone przez prąd wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zmienia się w elektromagnetyczną, która dociera do tkanek , gdzie następuje ich podgrzanie przez wzbudzenie jonów. Zjawisko nazywa się diatermia. Diatermia czyli głębokie ogrzania oznacz, że ciepło wytworzone   wewnątrz tkanek . W skutek rozgrzania kolagen obecny w tkance kurczy się i napina górne warstwy skory. Fale radiowe pobudzają dalsza produkcję kalogenu , w efekcie skóra  wciągu kilku miesięcy staje się gładka i napięta. Zabieg radiofrekwencji poleca sie szczególnie do niwelowania zmarszczek na twarzy - na policzkach, szyi , kurzych łapek, oraz w przypadku opadających powiek. Stosując radioferekencję można również napiąć skórę na brzuchu, ramionach i nogach.

Wskazania do zabiegu:
- terapia odmładzajaca
- profilaktyka przeciw oznakom starzenia
- zmarszcki na czole, w okolicy oczu, w okolicy ust,na szyi
- zwiotczenie skóry 
- cellulit
- modelowanie sylwetki

Efekty po zastosowaniu fal radiowych:
- redukcja zmarszczek ( brzuzd , kurzych łapek, wokól ust, )
- zmniejszenie worków pod oczami
- poprawa konturu twazy (redukcja tzw "chomików" poprawa owalu twarzy
- poprawa kolorytu skóry
- ogólna poprawa kondycji skóry szyi i dłoni -dwa miejsca które najczęściej zdradzają nasz wiek
- wyszczuplenie i redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej
- redukcja cellitu
- redukcja zwiodczeń i ujędrnienie brzucha, ud, ramion, posladków
- "podnoszenia" i ujędrnianie pośladków 
- zmniejszenie blizn, rozstpow

Przeciwskazania do zabiegów:
- ciąża i okres karmienia
- nowotwory, guzki niewiadomego pochodzenia
- metalowe implanty w ciele, rozrusznik serca
- aktywne infekcje bakteryjne
- opryszczka
- nadciśnienie
- gorączka
- złote nici w miejscu poddanemu  zabiegowi
- botox w miejscu poddanemu zabiegowi

  Ultradźwięki wraz z terapią świetlną

Sonoforeza wykorzystuje zjawisko fali akustycznych.Za pomocą urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, wprowadzamy-wtłaczamy w głąb skóry substancje odżywcze.

Efekt zabiegu zależy od użytego preparatu , ale również od wpływu samych ultradźwięków na tkanki skórne.Obejmuje ono takie reakcje jak wzrost przepuszczalności błon komórkowych , aktywacja metabolizmu komórkowego, zwiększone oddychanie komórkowe.

Wskazania do sonoforezy:
- skóra płytko unaczyniona 
- trądzik różowaty
- nadmierny łojotok skóry
- trądzik ( różne jego odmiany) 
- blizny, bliznowce
- przebarwienia
- nadwrażliwość i podrażnienia skóry
- skóra sucha
- zwiotczenie skóry 

Przeciwwskazania do zabiegu:
- ropne stany zapalne
- stany gorączkowe
- miejscowe zaburzenia czucia
- nowotwory i guzy niewiadomego pochodzenia
- skaza krwiotoczna
- rozrusznik serca
- zakrzepowe zapalenie żył

ZABIEGI OCZYSZCZAJĄCE

  Peeling kawitacyjny

Polega na oczyszczaniu skóry poprzez peeling ultradźwiękowy. Poza złuszczaniem, wibracje ultradźwiękowe, wzbogacone w mikromasaż  poprawią mikrokrążenie i dotlenią skórę. Zabieg bezbolesny skutecznie i dokładnie czyści  sterylizuje obszar poddany zabiegowi co zapobiega powstawaniu stanów zapalnych.Można go wykonywać bezpiecznie przy skórze naczyniowej.


Zabieg ten powoduje skuteczne złuszczanie martwego naskórka  i odsłonięcie młodszej warstwy skóry, wolnej od martwych komórek, nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych, a także pozostałości kosmetyków. Tak przygotowana skóra jest gotowa do lepszego wchłonięcia preparatów . Rezultatem oczyszczania ( peelingu) jest widocznie wygładzona i delikatna w dotyku skóra, z otwartymi porami i mieszkami włosowymi, zdezynfekowana.

Kawitacja- to rozerwanie kropli cieczy naniesionej na powierzchnię skóry. Powoduje ona powstanie mikrobąbelków , które  wytwarzają ruchy konwekcyjna-transportujące. Powstałe mikrobąbelki powodują także depolaryzację oraz katalize powierzchniową.


Wskazania do zabiegu:
- przebarwienia
- zmarszczki
- trądzik
- słabe odżywienie  i regeneracja skóry 
- skóra przetłuszczająca się
- zaskórniki

Przeciwwskazania do zabiegu"
- nowotwory i guzy niewiadomego pochodzenia
- ciążą i okres karmienia
- stany gorączkowe
- metalowe implanty w ciele
- niewydolność krążenia
- rozrusznik serca

  Mikrodermabrazja

To ekskluzywna nowoczesna technologia , która  w swym działaniu wpływa na poprawę funkcjonowania skóry oraz pomaga radzić sobie z różnymi problemami skórnymi. Zabieg polega na kontrolowanym wytworzeniu podciśnienia. Uwalnianie z dużą prędkością mikro-kryształki padają na powierzchnię skóry, usuwając niej martwe komórki naskórka oraz wszelkie zanieczyszczenia.


Zabieg polega na stopniowym złuszczaniu górnych warstw naskórka, co przyczynia do produkcji nowych komórek. Proces  złuszczcania jest stopniowy, stąd  ryzyko zbyt głębokiego bądź nierównego złuszczania i powstawania blizn jest minimalny.
Ogromną zaletą zabiegu jest fakt że,  jest on bezbolesny  i prosty w wykonaniu , dzięki czemu osoba poddająca się mikrodermabrazji może od razu wrócić do życia codziennego.


Wskazania do zabiegu:

- starzenie skóry
- zrogowacenie i prosaki
- blizny po trądziku
- nierówności skóry
- przetłuszczanie się skóry
- blizny pourazowe
- rozszerzone pory

Przeciwwskazania do zabiegu:
- skóra płytkounaczyniona
- opryszczka
- trądzik krostkowy
- nadżerki
- nowotwory
- skłonność do powstawania blizn 
- terapia przeciwtrądzikowa doustna ( odstęp 6 miesięcy)

  Eksfoliacja kwasami

Acid Peels to zaawansowane technologicznie peelingi z kwasami owocowymi i beta hydroksykwasami przeznaczone do użytku wyłącznie przez lekarzy chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, dermatologów oraz specjalistów z dyplomem z dziedziny kosmetologii. Gwarantują eksfoliację najwyższej jakości i skuteczności. Stanowią idealne rozwiązanie wielu problemów skóry twarzy i ciała. Skoncentrowana siła wysokich stężeń, unikalnego składu oraz niskiego pH czyni Acid Peels doskonałym narzędziem profesjonalnej pielęgnacji. Zapewniają odnowę i regenerację skóry dojrzałej, rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu cery poszarzałej lub z przebarwieniami, oraz normalizację, a także zmniejszenie niedoskonałości i blizn na skórze tłustej lub z rozstępami. Dostosowane dla każdego typu skóry, w różnym wieku. Szybkie i trwałe rezultaty są znakomitą alternatywą dla bolesnych i inwazyjnych zabiegów.

G-Peel 40%

(40% glycolic) pH 1,5

Głęboko złuszczający i regenerujący kwas, który ma zdolność docierania aż do warstwy brodawkowej skóry. Ma silne działanie anti-aging. Powoduje zmianę struktury skóry stymulując namnażanie nowych komórek i włókien kolagenowych oraz nawilżających glikozaminoglikanów, a także aktywuje procesy naprawy uszkodzeń powstałych z powodu UV. Z badań histologicznych wynika, że kwas glikolowy ma decydujący wpływ na zmniejszenie spoistości homeocytów, zmniejsza przebarwienia, poprawia kondycję i zwartość skóry. Ponadto minimalizuje drobne blizny i ślady po stanach zapalnych.

Wskazania: Skóra dojrzała, z objawami starzenia, cera tłusta, przebarwienia, przygotowanie do innych zabiegów.

Cel: Poprawa gładkości skóry, zmniejszenie głębokości zmarszczek, zwiększenie gęstości skóry. Zniwelowanie rozszerzonych porów i spłycenie blizn potrądzikowych. Wyrównanie kolorytu skóry.

Częstotliwość: Kuracja 5-8 zabiegów. Eksfoliacje początkowe 3-5min, co 10-14 dni. Eksfoliacje zaawansowane/intensywne 5-7zmin, co 21-30dni.

Zabiegi laserowe na twarz i ciało IPL+RF (Infinity)

  Usuwanie owłosienia

Służy trwałemu usunięciu owłosienia. Metoda ta polega na uszkodzeniu macierzy włosa przez światło lasera, które jest absorbowane przez melaninę znajdującą się w cebulce włosa będącego w fazie wzrostu. Fotoepilacja przeprowadzona przez wykwalifikowanych kosmetologów, z zastosowaniem odpowiedniego lasera, daje oczekiwane, trwałe efekty. Urządzenie Multi Light Plus (IPL + RF) usuwa niechciane włosy na stałe, bezinwazyjnie, nie uszkadzając przy tym powierzchni ciała.

Każdy zabieg poprzedza ocena stanu skóry wykonana przez doświadczonego kosmetologa.
Przeprowadza on wywiad, ocenia fototyp oraz rodzaj włosa - od tych czynników uzależniony jest prawidłowy dobór parametrów lasera.

Podczas jednego spotkania usuwa się około 15-30% owłosienia, po serii zabiegów - około 80-90%. Pozostałe to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.

 

Zalety

  • bezpieczna forma depilacji
  • indywidualnie dobrane parametry zabiegu
  • nieinwazyjny
  • przeprowadzenie serii gwarantuje trwałe i satysfakcjonujące efekty

 

Działanie

  • trwale usuwa zbędne owłosienie z wybranych okolic

 

Przebieg zabiegu

  1. oczyszczenie miejsca wykonania zabiegu (demakijaż)
  2. nałożenie żelu do USG
  3. ustawienie parametrów zabiegu
  1. naświetlanie
  2. usunięcie żelu
  3. złagodzenie okolicy poddanej zabiegowi preparatem typu: alantan, panthenol

Czas zabiegu

  • zależnie od partii ciała: od 15 do 30 minut

Zalecenia:

Zalecamy wykonanie 6-10 zabiegów w odstępach 4-8-tygodniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może wyraźnie obniżyć efektywność fotoepilacji.

Przygotowanie do zabiegu:
podczas zabiegu włoski powinny mieć długość 2-3 milimetry
przed zabiegiem nie należy wyrywać włosków depilatorem, woskiem, pęsetą
najczęściej występującym przeciwwskazaniem jest opalenizna na skórze (słońce, solarium, samoopalacze) - należy odczekać wówczas około 4-6 tygodni, aby skóra zjaśniała

Postępowanie po zabiegu (dotyczy partii poddanych depilacji):
zalecamy unikanie opalania się przez ok 4 tygodnie i stosowanie kremów z wysokim filtrem (SPF 30,50)
odradzamy wykonywanie peelingów, jeśli skóra jest zaczerwieniona lub odczuwamy pieczenie, polecamy stosowanie panthenolu lub alantanu w kremie.

Po zabiegu warto intensywnie nawilżać skórę.
Na kilka dni należy zrezygnować z sauny, basenu oraz gorących kąpieli.
Do kilku dni po depilacji niewskazane jest stosowanie preparatów na bazie alkoholu.

  Usuwanie przebarwień

Zabieg redukujący przebarwienia IPL +RF stosujemy w przypadku cer dotkniętych przebarwieniami. Stosujemy na przebarwienia wrodzone, podsłoneczne, ostudę, spowodowane uszkodzeniami fizycznymi , procesem starzenia. Terapię laserowa stosuje sie w przypadku zmian barwnikowych umiejscowionych na skórze właściwej ponieważ ten typ zmian nie udaje się usunąć  żadnymi innymi metodami jak np. mikrodermabrazja. Metoda ta stosowana jest w przypadku najbardziej opornych przebarwień.

Jak działa zabieg?

W trakcie zabiegu światło lasera pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując  ich zniszczenie. Po zabiegu zmiana ulega ściemnieniu a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi.

Jakie są przeciwwskazania  do zabiegu?

Zabieg nie możemy wykonywać w przypadku:  ciąża, karmienie piersią, opalona skóra, preparaty z re tinolem, peeling skóry, leki śwatłouczulajace, zioła światłouczulajace, depilacja woskiem , pęsetą, depilatorem,  keloidy, padaczka, cukrzyca, łuszczyca, bielactwo.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Jak się przygotować do zabiegu?

Nie należy opalać się. Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (minimum 4 tygodnie). Kremy i leki o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień przed zabiegiem.  Leki światłouczulające (antybiotyki, sulfonamidy) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu poddawanym depilacji wymaga 4 tygodni przerwy. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy od zakończenia kuracji.

Jak postępować po zabiegu?

Nie opalać się i chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować preparatów światłouczulających (antybiotyki, sulfonamidy) i ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować preparatów drażniących:  mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg IPL + RF. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

Kiedy można spodziewać się rezultatu zabiegu?

Zalecana jest seria od 2-5 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie. Pierwsze rezultaty widać  juz po 1 zabiegu.

  Zamykanie naczyń

Połączenie IPL z RF stosuje się zgodnie z powszechnym zaleceniem w świecie medycyny estetycznej, by osiągnąć jak najlepsze efekty przy jak najmniejszej inwazyjności zabiegów. Efektem współdziałania IPL i RF jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej, a także szybszy efekt końcowy. Energia IPL z RF przenika bezpośrednio do głębszych warstw skóry, oznacza to, że nie jest pochłaniana przez barwnik lub ciemną skórę jak w przypadku samego IPL, co znacznie zmniejsza ilość zabiegów, zapewniając większy komfort klientowi.

Dzięki wykorzystanym rozwiązaniom Perfect Light+ umożliwia skuteczniejsze wykonywanie zabiegów trwałego usuwania owłosienia, na rozszerzone naczynka czy trądzik oraz fotoodmładzania. Zastosowany system potrójnego chłodzenia w tym urządzeniu daje klientowi gwarancję bezpieczeństwa i komfortu.

 

Wskazania do zabiegów IPLlub IPL+RF (Epil Start)

  • Usunięcie nadmiernego owłosienia począwszy od włosów rudych do bardzo ciemnych oraz na opalonej skórze.(4-6 zabiegów co 4-6 tygodni).
  • Usunięcie rozszerzonych naczyń, znamion naczyniowych i rumienia. (na twarzy 6 zabiegów co 3 tygodnie, na ciele 2-3 zabiegów co 4 tygodnie).
  • Zniwelowanie przebarwień różnego pochodzenia w tym również pohormonalnych. (jedno przebarwienie 3 zabiegi co 4 tygodnie, wiele przebarwień 6 zabiegów co 3 tygodnie).
  • Likwidacja trądziku pospolitego i różowatego (min 3 zabiegi co 7 dni).
  • Fotoodmłodzenie skóry twarzy, likwidacja rozszerzonych porów , zmarszczek, ujędrnienie skóry , usuwanie sińców i opuchlizny pod oczami.( 6 zabiegów co 2-4 tygodnie).

Przeciwwskazania do zabiegów IPLlub IPL+RF (Epil Star)

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Nowotwór
  • Opalenizna (około 4-8 tygodni po ekspozycji na UV)
  • Samoopalacze (przestać używać 2 tyg. przed)
  • Stosowanie kremu Retinol, miejscowych maści z antybiotykiem
  • Stosowanie leków światłouczulających (sulfonamidy, retinoidy , tetracykliny) (przerwa 6 miesięcy)
  • Przyjmowanie leków w chwili obecnej (konsultacja z kosmetyczką)
  • Przyjmowanie ziół (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe wyszczuplające 2-3 tyg przed zabiegiem)
  • Obecność zmian barwnikowych albo bielactwa
  • Przyjmowanie Aspiryny (przestać używać 1 tydzień przed zabiegiem)
  • Łuszczyca i Liszaj płaski
  • Opryszczka aktywna
  • Przyjmowanie witaminy A i E (przestać używać 5 dni przed zabiegiem naświetlania)
  • Depilacja woskiem (przestać stosować 1 miesiąc przed zabiegiem epilacji laserowej) pęsetą (przestać stosować 1 miesiąc przed zabiegiem epilacji laserowej)
  • Peeling (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)
  • Aktywna infekcja w miejscu wykonywania zabiegu
  • Skłonność do bliznowacenia (koloidy) i przebarwień
  • Fotodermatozy (choroby zaostrzane światłem np. toczeń rumieniowaty układowy)
  • Botox i wypełniacz
  • Cukrzyca
  • Epilepsja
  • Uczulenia posłoneczne
  • Zabiegi kosmetyczne lub medyczne wykonywane w ciągu 3 ostatnich miesięcy (konsultacja z kosmetyczką)
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi (przyjmowane antykoagulanty czyli leki przeciwkrzepliwe)
  • Stosowanie kosmetyków zawierających hormony w ostatnich 3 miesiącach
  • Soki z beta karotenem około 5 dni przed zabiegiem
  Usuwanie zmian potrądzikowych

Zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych polega na wprowadzeniu w skórę mikrowiązek energii laserowej o wysokiej koncentracji mocy oraz równomiernej penetracji. Podczas jednego, krótkiego impulsu wprowadzanych jest kilka mikrowiązek tworzących strefy uszkodzonej tkanki, które sięgają poprzez naskórek w głąb skóry właściwej. Głębokie mikrokolumienki skoagulowanej tkanki sięgającej głęboko w skórę bez ablacji naskórka otoczone są przez strefy nieuszkodzone. Wyzwala to naturalną reakcję w postaci gojenia i wytwarzania kolagenu, w wyniku czego dochodzi do zastąpienia tkanki bliznowatej nową, zdrową tkanką. Prowadzi to do wypłycenia blizn "od środka" .

Przebieg zabiegu - laserowe usuwanie blizn

Blizny nie są tylko defektem urody często są też przyczyną dużego dyskomfortu psychicznego pacjentów. Natomiast blizny twarde, zgrubiałe mogą powodować ból i przykurcze. Lasery zmieniły znacząco możliwości medycyny w leczeniu blizn.

Charakter blizny nie ma istotnego znaczenia, usuwamy blizny pourazowe, pooperacyjne czy potrądzikowe. Zabieg oparty jest o zasadę fototermolizy, która polega na pochłonięciu przez komórki skóry zmienionej bliznowato energii świetlnej i zamiany jej w cieplną, która powoduje remodeling tkanek. W obrębie blizny tworzymy siatkę mikrouszkodzeń na przemian z komórkami nieuszkodzonymi, które rozpoczynają intensywny proces odbudowy skóry. Blizna mięknie, jej koloryt i konsystencja zaczynają się zmieniać i przypominać otaczającą skórę.

Głowica lasera pracuje z doskonałą precyzją zarówno w zakresie głębokości emisji wiązki jak i gęstości pozostawiając odpowiednią liczbę nienaruszonych tkanek, pozwala to na prowadzenie wyjątkowo skutecznej i bezpiecznej terapii.

Impulsy odczuwane są jako pieczenie lub delikatne uszczypnięcia.

 

Przed zabiegiem - laserowe usuwanie blizn

Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania skóry. Skóra powinna być czysta, bez wykwitów. Nie powinna być nadmiernie opalona. Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie wolno wykonywać mikrodermabrazji, peelingów chemicznych. Unikać leków (antybiotyki i leki  przeciwdepresyjne) oraz ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp).

 

Przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią,
  • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa,
  • nowotwory skóry,
  • niedawne zabiegi medycyny estetycznej: okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym, okres do 12 tygodni od wypełnienia skóry kwasem polimlekowym, niedawne pilingi chemiczne,
  • stosowanie substancji światło uczulających: dziurawiec, nagietek, antybiotyki, sterydy, niektóre perfumy,
  • skóra opalona i przyciemniana samoopalaczami,
  • cukrzyca,
  • tendencja do tworzenia się bliznowców.

Zabiegi modelująco-wyszczuplające na ciało

  Zimny laser diodowy

Lipolaser, czyli inaczej “zimny laser diodowy”, to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej u Pacjenta. Innowacyjność polega na użyciu światła laserowego przenikającego przez kolejne warstwy skóry. Naświetlanie wywołuje naturalną reakcję chemiczną w organizmie, co przekłada się bezpośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej. Organizm “przekazuje” wszystkie kwasy tłuszczowe oraz glicerol prosto do układu limfatycznego, a tam są one usuwane z organizmu w naturalny sposób. Cały proces można porównać do wysuszania winogron, które na początku są soczyste i pełne, a na koniec zostają w formie rodzynek.

 

Zimny laser diodowy z powodzeniem można stosować na różne części ciała, a efekty zauważalne są już po pierwszej wizycie. Liczba naświetlań jest zależna od grubości tkanki tłuszczowej oraz oczekiwań osoby poddającej się zabiegowi. Zwykle stosuje się około 8 zabiegów z częstotliwością dwóch naświetlań w tygodniu.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu lipolaserem?

  • wymodelowanie sylwetki
  • odmłodzenie skóry
  • zwiększona jędrność skóry
  • zredukowanie cellulitu

Skuteczność zabiegu jest podyktowana również czynnościami wykonywanymi między wizytami. Im większe zaangażowanie, tym lepszych efektów można się spodziewać. W trakcie trwania całej serii należy unikać opalania, przeciążania organizmu oraz stosowania preparatów rozgrzewających skórę. Warto w tym czasie zwiększyć ilość spożywanych płynów (woda – minimum 2l dziennie), stosować zbilansowaną dietę oraz zdecydować się na aktywność fizyczną (z umiarem). Te działania powinny poprawić efekt naświetlania zimnym laserem diodowym. 

Co prawda lipolaser jest nieinwazyjny, jednak nie każdy może zdecydować się na tę formę redukcji tkanki tłuszczowej. Do przeciwwskazań należą:

 

  • choroby układu krążenia
  • ciąża lub karmienie piersią
  • epilepsja
  • infekcje lub choroby skórne
  • pozostałe wskazane podczas konsultacji ze specjalistą
  Kriolipoliza

Jak działa kriolipoliza?


Przez lata najskuteczniejszym zabiegiem na nadmiar tkanki tłuszczowej była inwazyjna liposukcja. Możliwości medycyny estetycznej uległy jednak rozszerzeniu. Niektóre współczesne zabiegi nie wymagają przerywania ciągłości skóry, co w znacznym stopniu eliminuje skutki uboczne. Obecnie możemy w bezpieczny i niewymagający rekonwalescencji sposób rozbić komórki tłuszczowe ultradźwiękami (liposukcja ultradźwiękowa, Exilis) lub je wymrozić. Stosowanie niskiej temperatury to właśnie kriolipoliza.

Podczas zabiegu kriolipolizy do skóry przykładane jest urządzenie, które zasysa tkankę i chłodzi ją. Niska temperatura wywołuje kontrolowany stan zapalny w obrębie komórek tłuszczowych. Sprawia to, że organizm pozbywa się ich. Ilość tkanki tłuszczowej maleje, a wymrożone komórki zostają wyeliminowane na stałe i się nie regenerują.


Jakie efekty daje kriolipoliza?

Rezultaty tej metody modelowania sylwetki zauważalne są po dwóch miesiącach od pierwszej sesji. W tym czasie organizm usunie już znaczną część wymrożonych komórek tłuszczowych. Terapię odchudzania zabiegowego można uznać za zakończoną po upływie czterech miesięcy.

Widoczny wtedy efekt utrzyma się minimum pół roku. Jeśli pacjent będzie kontynuował prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia, zmniejszy prawdopodobieństwo pojawienia się nowych komórek tłuszczowych.


Kriolipoliza a zalecenia przed oraz po zabiegu

Od 1 do 2 tygodni po zabiegu oraz przed nim nie powinno się stosować  peelingów chemicznych. Oprócz tego na około 2-3 dni przed, jak i po zabiegu powinniśmy powstrzymać się od zażywania kąpieli słonecznych czy korzystania z  solarium, unikać  sauny, jak również kąpieli w mocno chlorowane i gorącej wodzie.

Nie można także zapomnieć o odpowiednim  nawodnieniu  przed zabiegiem. Z kolei po zabiegu od 1 do 2 tygodni nie powinno się korzystać z  masażu  aparaturowego oraz manualnego na obszarze, na którym przeprowadzony został zabieg kriolipolizy.

Wśród zalet zastosowania zabiegu kriolipolizy wymienić można np.: nieprzekroczenie bariery skórnej; brak okresu rekonwalescencji po wykonanym zabiegu czy też jego skuteczność.

Kriolipoliza jest obiecującą procedurą dla niechirurgicznego zmniejszenia tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Technologia ta dobrze nadaje się dla pacjentów, którzy pragną nieoperacyjnego zmniejszenia tłuszczu przy niewielkiej otyłości

  Endomasaż (zabieg próżniowy)

Endomasaż czyli drenaż limfatyczny. Zabieg wykonujemy głowicą w której wytwarzanie jest podciśnienie. Fałd skórny zasysany jest do środka głowicy vacuum , a następnie jest przesuwany w kierunku węzłów chłonnych w celu zdrenowania limfy. 
Zabieg polega na wykonaniu intensywnego próżniowego masażu okolic dotkniętych cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej . Urządzenie pozwala dotrzeć do miejsc, które podczas zwykłego masażu pozostaje niedostępne. Intensywna terapia umożliwia znaczne przyspieszenie i spalanie tłuszczu i wymodelowanie sylwetki w najbardziej opornych na odchudzanie miejscach.
Efekty widoczne są już po pierwszej sesji:
Następuje redukcja tkanki tłuszczowej , zmniejszeniu cellulitu i poprawia jędrność skóry.
Dodatkowo obserwujemy:
- wzrost siły i zmniejszenie napięcia mięśni 
- przyspieszone krążenie krwi i limfy
- eliminację toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii

Zabieg możemy wzmocnić dodatkowo liposukcją kawitacyjną w raz z falami radiowymi.

Wskazania do zabiegu:
- cellulit
- otyłość brzuszna
- modelowanie sylwetki
- nadwaga
- obrzęki 
- rozstępy w fazie początkowej ( rozstępy są koloru różowo-czerwonego)


Przeciwwskazania do zabiegu:
- rozrusznik serca z metalowymi protezami
- choroby endokrynologiczne
- niewydolność wątroby
- choroby układu sercowo-naczyniowego
-skłonność do kwaków , żylaków, pękania naczyń 
- epilepsja

Na jakie okolice wykonujemy zabieg?:
- brzuch
- ramiona
- uda
- pośladki

Zabieg wykonujemy raz w tygodniu w sesji 6-10 zabiegów.

  Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem odbywającym się bez ingerencji skalpela. Operacja uważana jest nie tylko za bezpieczną dla pacjenta, ale i niezwykle skuteczną. Polega na zastosowaniu nieinwazyjnych fal ultradźwiękowych do usunięcia nadmiaru komórek tłuszczowych.

Jest to efektywna metoda pozwalająca na wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. W poszczególnych partiach ciała błony komórek tłuszczowych poddawane są procesowi niszczenia, co nie powoduje jednak jakichkolwiek uszkodzeń w obrębie tkanki łącznej, naczyń krwionośnych, czy nerwów.

Liposukcja kawitacyjna cieszy się popularnością i wśród kobiet i mężczyzn, którzy także pragną pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej bez konieczności przechodzenia zabiegu operacyjnego. Cena czyni liposukcję bezinwazyjną dostępną dla wielu ludzi – w wielu klinikach zabieg na wybraną część ciała to koszt rzędu stu złotych. Liposukcja ultradźwiękowa umożliwia przede wszystkim:

  • usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej,
  • ujędrnianie skóry,
  • odżywienie ciała i zwiększenie jego elastyczności,
  • wysmuklanie oraz wymodelowanie sylwetki,
  • zredukowanie cellulitu,
  • stymulację krążenia,
  • pobudzenie procesów metaboliczny

Jednak zanim ktokolwiek zdecyduje się na zabieg, powinien zwrócić uwagę na wszelkie przeciwwskazania, takie jak:

  • niewydolność wątroby,
  • niewydolność serca oraz przewlekłe nadciśnienie tętnicze,
  • niewydolność krążenia,
  • wszczepiony rozrusznik serca lub sztuczna zastawka,
  • posiadanie metalowych implantów w okolicy poddawanej zabiegowi,
  • nowotwory oraz stany po usunięciu zmian nowotworowych,
  • wirusowe lub bakteryjne schorzenia skórne,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • zakrzepowe zapalenie żył,
  • cukrzyca,
  • padaczka,
  • osteoporoza.
  Fale radiowe na ciało

Fala radiowa to jedna z najskuteczniejszej energii stosowanych do redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Stymulują proces  jej spalana prowadząc do zmniejszenia obwodów części ciała poddanemu zabiegowi. RF działo zarówno na tkanki powierzchniowe, jak i dociera do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych ( adipocytów). Rf wybiórczo ogrzewa komórki tłuszczowe, co prowadzi do zwiększenia ich matabolizmu i kurczenia. Pod wpływem temperatury dochodzi do ich rozpuszczenia rozbicia, czyli tzw Lipolizy. Rozbite tkanki zmienione w płynny tłuszcz ( kwasy tłuszczowe)przemieszczają się do przestrzeni miedzykomórkowej , gdzie są absorbowane przed układ limfatyczny i krwionośny i transprtowane do wątroby, i tam trawione i wydalane przez nerki i układ trawienny. Podczas zabiegu pobudzany jest układ limfatyczny i kwrionośny. Zwiększ się metabolizm w tkankach. Ponadto RF oprócz usuwania nadmiaru tłuszcu pomaga wygładzić  pojawiający się cellulit  poprzez napinanie włókiem kalogenu i elastyny, bez okaleczenia naczyń krowinośnych i limfatycznych. RF działa odmładzająco, uelastyczniają i poprawiają napięcie skóry. Zabieg można wykonywać na ramionach, brzuchu, wewnętrznych i zewnętrznych częsci ud, kolanach , plecach pośladkach.

Wskazania do zabiegu na ciało:
- zwiotczenia skóry
- modelowanie sylwetki
- usuwanie tkanki cellulitu 
- usuwanie tkanki tłuszczowej 

Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąż i okres karmienia
- miesiączka
- nowotwory i stany po naświetlaniu
- guzki niewiadomego pochodzenia
- żylaki
- nadciśnienia
- rozrusznik serca
- metalowe elementy w ciele
- teleangiektazje ( cera naczyniowa)
- gorączka 
- zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła 

Zabieg najlepiej wykonać raz w tygodniu w serii od 6-10 zabiegów

Zamykanie naczyń ciało i twarz

  Elektokoagulacja

Zabieg elektrokoagulacji polega na ścinaniu białka zmian skórnych poprzez działanie prądem wysokiej częstotliwości. Wytwarzane w czasie działania prądem ciepło powoduje uszkodzenie (koagulację, ścinanie) białek zlokalizowanych w tkance m.in. włókniaków, brodawek łojotokowych, brodawek płaskich i naczyniaków gwiaździstych.

W trakcie zabiegu powstaje temperatura sięgająca 200 stopni C. Do zabiegu używa się aparatu zaopatrzonego w metalową elektrodę. Elektrody podlegają dezynfekcji po każdym użyciu

Jak wykonywany jest zabieg i ile trwa?

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem, który oceni czy powstałe zmiany kwalifikują się do zabiegu elektrokoagulacji. Pacjent zostaje poinformowany o czynnościach związanych z zabiegiem, przeciwwskazaniach i postępowaniu po zabiegu.

Starsze aparaty wymagały bolesnego wkłuwania się w zmianę. Elektrokoagulacja YASUMI polega jedynie na przyłożeniu elektrody do zmiany, co znacznie zmniejsza dyskomfort pacjenta.

Usuwanie naczynek, włókniaków i brodawek to zabieg szybki. Czas usuwania jednej zmiany to kilkanaście sekund do około minuty.

Zabieg wymaga bardzo dużej precyzji i ciągłego skupienia kosmetologa, z uwagi na co nie przeprowadzamy go dłużej niż kilanaście minut. Do czasu zabiegu nie wliczamy dokładnego oczyszczenia skóry i konsultacji.

Czy usuwanie zmian elektrokoagulacją boli?

Elektrokoagulacja nie jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym. Odczucia towarzyszące zabiegowi zależą od indywidualnej wrażliwości na ból, wielkości zmiany i jej lokalizacji. Małe, drobne i liczne zmiany (np. włókniaki, naczyniaki gwiaździste) nie wymagają znieczulenia. Usuwa się je szybko, bez odczucia większego dyskomfortu. Odczuwalne są lekkie ukłucia, a w przypadku większych zmian również mocne ciepło. Elektrokoagulacji towarzyszy specyficzny zapach, typowy dla ścinającego się białka.

Jak wygląda skóra po zabiegu elektrokoagulacji?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, rumień (zaczerwienienie), stwardnienie skóry, lekkie zasinienie lub delikatny ból, które ustępują w ciągu kilku godzin. Najczęściej pojawia się mały strupek, który zaniknie w ciągu 5 - 21 dni.
Zmiany zabarwienia skóry (przebarwienia i odbarwienia) występują rzadko, podobnie jak blizny. Jeśli pojawią się są następstwem nieprawidłowego gojenia skóry lub zdrapywania strupków przez pacjenta. Najczęściej skóra goi się bardzo ładnie.

Zabiegu elektrokoagulacji nie należy wykonywać, jeśli pacjent:

  • posiada wszczepiony rozrusznik serca
  • jest w ciąży
  • jest w złym stanie ogólnym 
  • choruje na zaburzenia krzepnięcia krwi, krążenia lub cukrzycę (ze względu na utrudnione gojenie)

Jak należy dbać o skórę po zabiegu?

  • w miejscu usuwania zmian unikaj stosowania wszelkich kosmetyków
  • nie eksponuj zmian na słońce, a jeśli nie możesz ich zakryć, stosuj kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (30+) lub plaster oraz bezwzględnie unikaj opalania – nawet do miesiąca po zabiegu 

Jeśli planujesz zabieg usuwania brodawek, naczyniaków lub włókniaków

2 tygodnie przed wizytą zrezygnuj z:               

  • mikrodermabrazji
  • peelingów chemicznych (kwasami)
  • opalania na słońcu i w solarium
  • zabiegów chirurgicznych

Masaże

  Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje  na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.


Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego oraz psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Z tego powodu ruchy w trakcie masażu wykonywane są: spokojnie, rytmicznie i łagodnie, a ich zadaniem jest  uspokoić duszę i ciało.
 

Jest to spokojny i rytmicznie wykonany masaż, niwelujący stres oraz związane z nim dolegliwości takie jak: bóle głowy i pleców, jak również zaburzenia koncentracji, depresję, czy też ogólne wycieńczenie organizmu.

 

Masaż rozpoczyna się od rozmowy, która jest bardzo ważnym elementem całego pobytu w gabinecie. Pozwoli, omówić ważne kwestie, rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiedzieć na pytania osoby masowanej. Po rozmowie w ciepłym i przytulnym gabinecie rozpoczyna się masaż. Masaż wykonywany jest przy użyciu ciepłych, naturalnych mieszanek olei, które bezpośrednio rozprowadzane są na skórze. Masażowi towarzyszy specjalnie dobrana muzyka, która zwiększa poczucie komfortu, wprowadzając miłą i harmonijną atmosferę. Stosujemy aromaterapię, dzięki której w gabinecie unosi się przyjemna woń olejków eterycznych.  

 

Przed masażem zaleca się wykonanie peelingu całego ciała. Czas trwania: 30 min.

  Masaż kosmetyczny twarzy, szyi i dekoltu – sposób klasyczny

Przeprowadza się następujące techniki:

- Głaskanie przedniej strony dekoltu i szyi – stronami dłoniowymi obu rąk, od dolnej części mostka, wzdłuż mostka, pod obojczykami do stawów barkowych, następnie stronami dłoniowymi palców 2-5 po stronach bocznych szyi do żuchwy.

- Głaskanie tylnej strony dekoltu i karku – podkładając ręce pod plecy, masuje się stronami dłoniowymi obu rąk wzdłuż kręgosłupa, od wysokości dolnych kątów łopatek do barków, a następnie stronami dłoniowymi palców 2-5 obu rąk, od dolnej części karku do potylicy.

- Głaskanie policzków – stronami dłoniowymi obu rąk, równocześnie po obu stronach, w trzech pasmach: od wargi dolnej, od wargi górnej i od nosa do uszu.

- Głaskanie wokół ust – stronami dłoniowymi 3 palców. Jeden palec masuje wargę górną, a drugi wargę dolną. Oba palce przesuwają się do kącika ust, gdzie się zmieniają i masują do drugiego kącika. Każdorazowo w kąciku ust następuje zamiana palców.

- Głaskanie nosa i czoła – opuszkami 3 palców, równocześnie po obu stronach, od skrzydełek nosa, wzdłuż nosa, przez środek czoła do włosów, a następnie do skroni.

- Głaskanie wokół oczu – opuszkami 3 palców, zgodnie z kierunkiem ułożenia brwi, albo opuszką trzeciego palca jednej ręki w formie ósemki.

- Głaskanie czoła – stroną dłoniową ręki, z jednej strony na drugą i z powrotem.

- Rozcieranie przedniej strony dekoltu i szyi – opuszkami palców 2-5 obu rąk, od dolnej części mostka, wzdłuż mostka, pod obojczykami do stawów barkowych, a następnie stronami dłoniowymi palców 2-5 obu rąk, od stawów barkowych do żuchwy.

- Rozcieranie karku – ruchami okrężnymi, stronami dłoniowymi palców 2-5 obu rąk, od dolnej części karku do potylicy.

- Rozcieranie policzków – ruchami okrężnymi, opuszkami palców 2-4 obu rąk, równocześnie po obu stronach, w trzech pasmach.

- Rozcieranie środka czoła – ruchami okrężnymi, opuszką 3 palca, od nasady nosa do włosów.

- Rozcieranie czoła – ruchami okrężnymi, opuszkami palców 2-4 jednej ręki, z jednej strony na drugą i z powrotem. Masuje się w jednym paśmie dostosowanym do wysokości czoła.

- Rozcieranie skroni – ruchami okrężnymi, opuszkami 3 palców, równocześnie po obu stronach, od zewnętrznych kątów oczu do włosów.

- Oklepywanie muskające – opuszkami palców, następujących części twarzy: drugiej brody, policzków, kącików ust, w górę w skos, najpierw po jednej stronie, a potem po drugiej, grzbietu nosa, wokół oczu, czoła i skroni.

- Wibracja labilna dekoltu – stronami dłoniowymi obu rąk, równocześnie po obu stronach, od dolnej części mostka, wzdłuż mostka, pod obojczykami do stawów barkowych.

- Wibracja labilna policzków – stronami dłoniowymi obu rąk, równocześnie po obu stronach, z dołu do góry.

- Wibracja stabilna pod oczami – opuszkami 3 palców.

- Wachlarzyk na policzkach – stronami dłoniowymi palców 2,3 i 4, równocześnie po obu stronach.

Głaskanie – jak na wstępie albo dekoltu i szyi, policzków oraz czoła.

Pedicure

  Miętowe stopy
  Cynamonowe stopy